#
  • #
  • #
  • #
Filozofią firmy i dążeniem było stworzenie wzmacniacza całkowicie neutralnego, tak aby on sam nic nie wnosił do wzmacnianego sygnału, a oddawał jedynie jego moc i bogactwo barw. Filozofia ta wynika z naszego rozumienia słowa "wzmacnianie", które ma oznaczać działanie nie ingerujące w dostarczony sygnał. Stąd też nasze wzmacniacze cechuje naturalna barwa i nieograniczona dynamika.
W paśmie niskich tonów można rozróżnić partie poszczególnych instrumentów basowych lub głosów, a precyzyjnie odtwarzany środek pasma w pełni pozwala oddać klimat nagrania i charakter poszczególnych instrumentów. Idealna liniowość wzmacniaczy i znikome przesunięcia fazowe sygnału owocują wspaniałą stereofonią i mikrodynamiką. Dodatkowym atutem jest ich duża wydajność prądowa, co przenosi się na możliwość współpracy z kolumnami o małej efektywności.
Kluczem do osiągnięcia tego efektu jest zasada subiektywnej oceny poprzez próbne odsłuchy. One to są podstawą do dokonania ewentualnych regulacji w układach elektronicznych wzmacniaczy. Późniejsze pomiary na profesjonalnej aparaturze kontrolno-pomiarowej, potwierdziły słuszność przyjętej zasady.

Zobacz również:

Bieżące:
O NAS
Marton Opusculum
Artykuł z prasy niemieckiej)

Historyczne testy:
WOJCIECH PACUŁA. MARTON OPUSCULUM 0.1.1
Recenzja Marton Opusculum 1.1 opublikowana w Magazynie Hi-Fi 1/99

Wspólna wystawa Audio-Show 2013: